Doprava po Makedonii

Po Makedonii můžete cestovat několika způsoby. Jsou jimi železniční doprava, autobusová doprava a samozřejmě autem nebo motorkou. Autobusová doprava, která je v Makedonii poměrně oblíbená, zajišťuje dopravu pravidelnými linkami. Hned několik spojů denně cestuje mezi většími městy. Tuto část dopravy zajišťují staré, přesto bezpečné autobusy vyrobené většinou v Maďarsku se značkou Ikarus.

Železniční doprava v zemi je méně hustá než autobusová. Cestování vlakem je ale mnohem levnější a uplatnit je možné i některé slevy. Mezi některými městy opět najdeme velmi pravidelné spoje. Mezi tato města patří hlavní město Skopje a dále také Gevgelija, Tabanovci, Veles a Bitola.

Posledním námi zmiňovaným dopravním prostředkem, který patří, stejně jako předchozí dva, k těm nejpoužívanějším, je automobilová doprava. Úroveň makedonských silnic je poměrně dobrá. Ty nejkvalitnější silnice najdete mezi velkými městy, ale na druhou stranu venkov silniční dopravu příliš zajištěnou nemá. Tam jsou silnice v poměrně špatném stavu. Pro rychlejší cestování můžete využít také dálnice, kde některé části na hlavní magistrále jsou zpoplatněny. Je jen na vás, pro jaký způsob dopravy se rozhodnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist