Kavadarci

Kavadarci je město ležící v oblasti Tikveš ve střední Makedonii. Město se nachází v části Makedonie, která je proslulá svým vínem a zdejší kraj patří k těm největším vinařským oblastem v jihovýchodní Evropě. Ve městě trvale žije 38 741 obyvatel. Asi 5 kilometrů směrem na jih se pak nachází největší umělé jezero v Makedonii – Tikveš.

Zdejší oblast byla pravděpodobně osídlena už v pravěku o čemž svědčí archeologické naleziště v nedalekém Stobi. Našly se zde pozůstatky keramiky a další artefakty. Samotné město pak pravděpodobně vzniklo v době největšího rozmachu Řecka, kdy zde vedle obchodní cesta Via Egnatia, která spojovala oblast Dunaje a Egejského moře. Později když město ovládla Římská říše, tak zde stála důležitá mincovna.

V 6. století město čelilo invazi Avarů a Slovanů. V 14. století pak město i celou oblast obsadila Osmanská říše. Poslední krátká kapitola se odehrála v 20. století ve společné Jugoslávii, než došlo v roce 1991 k definitivnímu osamostatnění Makedonie.

Dnešní Kavadarci je poměrně velké ale obyčejné město. Velkou část města tvoří paneláky nebo rozsáhlé čtvrti obyčejných domků. Život města se pak koncentruje hlavně kolem ulice v centru – Ilindenska.

Více o městě se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách www.kavadarci.gov.mk.

 
Mapa umístění města Kavadarci v Makedonii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist