Představení Makedonie

Makedonie je stát ležící na Balkánském poloostrově v sousedství států Srbska, Bulharska, Řecka a Albánie. Hlavní město Makedonie je Skopje a úředním jazykem země je makedonština. Obyvatelé Makedonie vyznávají pravoslavné náboženství nebo islám. Makedonský stát vznikl oddělením od Jugoslávie 8.září roku 1991 a dnes činí její rozloha 25 713 km2 . Z rozlohy Makedonie jen malé procento zabírají vodní plochy

V Makedonii žije přes 2 miliony lidí a prezidentem je Gjorgje Ivanov. Co se týče správního uspořádání státu, země je rozdělena na okresy a kraje a pro statistické potřeby byla rozdělena také do 8 regionů. Administrativní jednotkou prvního řádu jsou v Makedonii oblasti zvané opštiny. Tou nejlidnatější z nich je Kumanovo, které čítá přes 105 tisíc obyvatel. Na druhé straně tou nejmenší je opština nesoucí název Vraneštica, kterou obývá pouhých 1 322 obyvatel.

K placení se v Makedonii používá Makedonský dinár. Symbolem Makedonie jsou vysoké hory a prudké řeky. Nejvyšším bodem státu je Velký Korab se svou výškou 2 764 m.n.m.. Makedonie nabízí i spoustu dalších zajímavých míst, která jistě stojí za návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist