Archiv pro Informace

Představení Makedonie

Makedonie je stát ležící na Balkánském poloostrově v sousedství států Srbska, Bulharska, Řecka a Albánie. Hlavní město Makedonie je Skopje a úředním jazykem země je makedonština. Obyvatelé Makedonie vyznávají pravoslavné náboženství nebo islám. Makedonský stát vznikl oddělením od Jugoslávie 8.září roku 1991 a dnes činí její rozloha 25 713 km2 . Z rozlohy Makedonie jen malé procento zabírají vodní plochy

Pokračování článku

Velvyslanectví České republiky ve Skopje

Pokud se nečekaně dostanete v Makedonii do problémů, tak se vám můžou velmi hodit následující kontakt na Česká velvyslanectví ve Skopje, kde se můžete dovolat pomoci. Většina lidí si to sice nepřipouští ale to, že se právě vám může stát úraz, že vás okradou, nebo že ztratíte doklady, to se skutečně může přihodit každému. Takže je určitě dobré mít v záloze i následující kontakt.

Makedonie je malá a poměrně vzdálená země, proto zde máme jenom jedno malé velvyslanectví ve Skopje.

Pokračování článku

Doprava po Makedonii

Po Makedonii můžete cestovat několika způsoby. Jsou jimi železniční doprava, autobusová doprava a samozřejmě autem nebo motorkou. Autobusová doprava, která je v Makedonii poměrně oblíbená, zajišťuje dopravu pravidelnými linkami. Hned několik spojů denně cestuje mezi většími městy. Tuto část dopravy zajišťují staré, přesto bezpečné autobusy vyrobené většinou v Maďarsku se značkou Ikarus.

Pokračování článku

TOPlist